🚚 Doprava zdarma nad 100 € | ✅ 100% záruka spokojnosti
Home / Odborníci / Prim. MUDr. Darija Strah

Prim. MUDr. Darija Strah

Špecialista na gynekológiu a pôrodníctvo

Už 25 rokov hľadá nové riešenia a spôsoby liečby pre ženy vo všetkých fázach života. Je zakladateľkou súkromného diagnostického centra Strah-PCOS clinic v Domžalach, Slovinsko a profesionálne sa stará o všetky zdravotné problémy žien.

Prim. MUDr. DARIJA MATEJA STRAH, odborníčka v odbore gynekológia a pôrodníctvo, ukončila štúdium na Lekárskej fakulte v Slovinsku, v januári 1994 a v nasledujúcich dvoch rokoch absolvovala 12-mesačnú prax a odbornú prípravu lekárov, ktorá je predpísaná zákonom po ukončení štúdia, nakoľko je podmienkou samostatnej práce.

Špecializovala sa na gynekológiu a pôrodníctvo na Gynekologickej klinike v Ľubľane, Slovinsko a na Kings College Hospital School v Londýne, Anglicko pod vedením profesora Kyprosa Nicolaidesa.

Odborná práca Morfologické hodnotenie plodu v druhom trimestri pod vedením MUDr. Tončky Završnik, špec. gynekológie a pôrodníctva bola základom pre následné ultrazvukové školenie špecialistov a obsahovala hlboké poznatky, ktoré nadobudla počas pobytu v Londýne, vrátane zásad ultrazvukového hodnotenia srdca plodu, ktoré je považované za jedno z najdôležitejších a profesionálne náročné vyšetrovanie. Odbornú skúšku zložila 8. mája 2001 s vyznamenaním.

V rokoch 2001 až 2008 bola zamestnaná v ZD Domžale, Slovinsko ako odborná pracovníčka v odbore gynekológia a pôrodníctvo.

Od roku 2009 je zamestnaná v Diagnostickom centre Strah, Slovinsko ako odborná vedúca oddelenia gynekológie a pôrodníctva.

Za odbornú prácu a 20 rokov aktívnej činnosti jej ministerka zdravotníctva Milojka Kolar v roku 2015 udelila odborný titul Primár.

So správnymi radami a informáciami to dokáže každý – aj vy!
Zadajte svoj email a získajte bezplatné tipy, ktoré pomohli už viac ako 10 000 Slovákom a Slovenkám.
Buďme priateľmi