🚚 Doprava zdarma nad 100 € | ✅ 100% záruka spokojnosti
Home / Tipy / Kolagén pre lepšiu pohodu a opätovný mladistvý vzhľad
 

Kolagén pre lepšiu pohodu a opätovný mladistvý vzhľad

Odhadovaný čas čítania: 17 min
Dátum zverejnenia: 06/11/2023
Kolagén pre lepšiu pohodu a opätovný mladistvý vzhľad

Všetci o tomto snívame …

Žiarivá, mladistvá pokožka, zdravé kĺby, husté vlasy, krásne nechty a dokonalý metabolizmus.

„Doplnky“ pre mladistvý vzhľad vás naplnia životnou energiou, zabezpečia skvelú pohodu a úzko súvisia s jedným z proteínov…

Je to kolagén – a sme si istí, že o ňom nepočujete prvýkrát.

Vsadili by sme sa však, že pravdepodobne neviete, ako môžete naplno využiť potenciál tohto „zázračného stavebného prvku“, aby ste získali späť mladistvý vzhľad a cítili sa skvele.

Ak chcete vziať svoj osud do vlastných rúk, radíme vám, aby ste už teraz sústredili všetku svoju pozornosť na informácie, ktoré vás čakajú nižšie – všetko, čo potrebujete vedieť o prírodnom kolagéne a jeho mimoriadnom potenciáli, na vás čaká na jednom mieste.

OBSAH:

 1. ČO JE KOLAGÉN?
 2. ŠTÚDIE
 3. ŠTRUKTÚRA KOLAGÉNU
 4. NEDOSTATOK KOLAGÉNU
 5. TYPY KOLAGÉNU
 6. KOLAGÉN V POTRAVINÁCH
 7. VÝŽIVOVÉ DOPLNKY S KOLAGÉNOM
 8. PÔVOD KOLAGÉNU
 9. KEDY UŽÍVAŤ KOLAGÉN?
 10. VEDĽAJŠIE ÚČINKY KOLAGÉNU
 11. AKÝ KOLAGÉN SI VYBRAŤ?
 12. RECENZIE UŽÍVATEĽOV PREMIUM COLLAGEN COMPLEX-A

ČO JE KOLAGÉN?

Dobre, začnime od základov.

Čo je kolagénJe to najrozšírenejší proteín v tele. Vďaka rôznorodému zloženiu aminokyselín sa vyskytuje až v 28 variantoch. Viac o tom, prečo je to jedna z kľúčových informácií, sa dozviete o niečo neskôr. Ešte predtým sa pozrime na to, kde sa nachádza a aká je jeho úloha.

POZITÍVNE ÚČINKY KOLAGÉNU

Právom sa mu hovorí aj „zázračný stavebný kameň“, pretože je nepochybne číslom jeden vo svete zdravia a krásy.

Je to bielkovina, ktorá sa môže pochváliť mnohými vlastnosťami.

Napríklad:

 • tvorí veľkú časť pokožky, kĺbových chrupaviek a mnohých ďalších tkanív,
 • podporuje rast vlasov a nechtov,
 • ovplyvňuje zdravie vašich čriev
  a
 • zlepšuje pružnosť pokožky.

Existuje však jedna nepríjemná skutočnosť týkajúca sa tohto proteínu..

Vážnym problémom je, že syntéza (proces tvorby) tohto mimoriadne dôležitého proteínu sa časom spomaľuje.

Približne od veku 20 rokov je telo schopné produkovať čoraz menej kolagénu. A úbytok je taký rýchly, že do 40 rokov stratíte až tretinu.

Ak k tomu pripočítame ďalšie faktory, ako je stres, nedostatok spánku, fajčenie a nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom, ktoré majú tiež negatívny vplyv na kolagén, dôsledky sú viac než zrejmé.

Čo to pre vás znamená? Pozrime sa …

KOLAGÉN PRE KOŽU

Približne 70 % vašej pokožky tvorí kolagén, ktorý jej dodáva pružnosť, žiarivosť a mladistvý vzhľad.

Keď sa stretnete s jeho nedostatkom, rýchlo si uvedomíte, aké nepríjemné sú jeho následky.

Kolagén pre kožuHovoríme o tých príznakoch starnutia, ktoré vidíte každý deň, ktoré vám zhoršujú náladu a uberajú životnú energiu. Tými sú:

 • vrásky,
 • ovisnuté líca,
 • upadnutá tvár
  a
 • unavený pohľad.

Kolagén je pre kožu ako voda pre kvetinu – ak jej nie je dostatok, kvetina nakoniec zvädne.

Samozrejme, ochabnutá pokožka a unavený vzhľad nie sú zďaleka jediné problémy spojené s nedostatkom tohto proteínu.

KOLAGÉN PRE KĹBY

Kolagén pre kĺbyŤažkosti s pohybom a bolesti kĺbov sú tiež spôsobené rovnakým dôvodom. Preto je dobré mať zásobu kolagénu pre kĺby. Keďže tento proteín je neoddeliteľnou súčasťou kĺbov a šliach, jeho nedostatok môže viesť k mnohým problémom, ktoré vám môžu brániť v plynulom pohybe a tréningu.

Vyznačuje sa svojou hladkou štruktúrou a rovnako ako olej medzi prevodovými stupňami, zaisťuje plynulý pohyb častí tela, aby neprišlo k zbytočnému opotrebovaniu, ktoré môže byť veľmi nepríjemné.

KOLAGÉN PRE VLASY

Kolagén pre vlasyVonkajšie faktory a kozmetika dodatočne inhibujú syntézu kolagénu, čím sa vlasy stávajú krehkými a lámavými, a problémom je aj nadmerné rednutie vlasov.

Toto je veľmi nepríjemná situácia, ktorú väčšina ľudí považuje za vopred prehranú bitku, čo zďaleka nie je pravda. Tiež vlasy a vlasové folikuly sú úzko prepojené s týmto proteínom – ak ste si toho vedomí, je ľahké vziať veci do vlastných rúk. Kolagén pre vlasy je teda nevyhnutný.

Ako, to vám čoskoro prezradíme.

KOLAGÉN A NECHTY

Úhľadné, hladké a dlhé nechty spolu so zdravou pokožkou a nádhernými vlasmi sa dnes považujú za klasický štandard krásy, a nielen to …

Krásne nechty sú dôkazom, že vaše telo má dostatok tejto bielkoviny. Ak sú krehké, lámavé a rozštiepené, je to varovný signál, že telo potrebuje kolagén pre nechty. Veď viete, zdravie vo vnútri sa prejavuje aj navonok.

Lámavé nechty, mdlá pokožka, opotrebované kĺby a krehké vlasy však nie sú jedinými príznakmi, že trpíte jeho nedostatkom …

KOLAGÉN PRE ČREVNÚ FLÓRU

Kolagén pre črevnú flóru

Nezabúdajte však, že pod povrchom sa skrývajú ďalšie nepríjemné veci.

Kde?

Konkrétne v črevách.

Syndróm priepustného čreva je špecifický problém, s ktorým bojuje čoraz viac ľudí. Ak črevá neplnia účinne jednu zo svojich základných funkcií, do krvného obehu sa dostáva mnoho škodlivých látok. Možno si to neuvedomujete, ale s najväčšou pravdepodobnosťou čelíte mnohým problémom, o ktorých ani neviete, odkiaľ pochádzajú.

Únava, výkyvy nálad, problémy so sústredením, vyrážky, akné a ďalšie problémy vás hnevajú, pretože váš obranný mechanizmus nefunguje tak, ako by mal.

Črevná stena je tiež tvorená prevažne kolagénom.

Ak nemáte dostatok tohto stavebného prvku, vaše črevá pomaly, ale isto strácajú svoju účinkovitosť.

Syndróm priepustného čreva

Ako vidíte, problémov spojených s jeho nedostatkom je veľa. Nie je teda prekvapením, že vás už pravdepodobne zaujíma …

Môžem tomuto nepríjemnému scenáru nejako predísť a prevziať kontrolu nad svojím blahobytom?

Presne to nás zaujímalo, keď sme sa dozvedeli kruté fakty o kolagéne. Môžeme povedať, že konečná odpoveď nás jednoducho potešila.

Ak chcete vedieť prečo, odporúčame vám pozrieť si celú víťaznú stratégiu, aby ste aj vy čo najskôr videli úžasné zmeny.

KOLAGÉN POČAS TEHOTENSTVA

Zdá sa, že počas tehotenstva sa diskutuje takmer o každej maličkosti, najmä pokiaľ ide o to, čo jesť. Každá potravina je spochybňovaná, každý liek je pod drobnohľadom a každý výživový doplnok je posudzovaný s podozrením.

Hoci kolagén je bielkovina, ktorá je prirodzene prítomná v strave a podľa odborníkov by nemala predstavovať riziko pre dieťa, trochu opatrnosti je predsa len na mieste.

Nie všetky kolagénové doplnky sa vyrábajú rovnakým spôsobom – nielenže majú rôzne formy, ale líšia sa aj zložením.

Zdroj kolagénu je veľmi dôležitý, preto si pred jeho užívaním skontrolujte zloženie. Ak máte stále pochybnosti, odporúčame vám, aby ste sa o užívaní kolagénu počas tehotenstva poradili so svojím gynekológom.

ŠTÚDIE
Štúdie

Účinnosť hydrolyzovaného kolagénu bola potvrdená v mnohých klinických štúdiách …

Na základe výsledkov 19 prieskumov s celkovým počtom 1125 účastníkov vo veku 20 až 70 rokov (95 % z nich boli ženy) sa zistilo, že konzumácia hydrolyzovaného kolagénu skutočne brzdí starnutie pokožky: po 90 dňoch užívania doplnkov účastníci uvádzali zlepšenie pružnosti pokožky a zníženie výskytu vrások v porovnaní s tými, ktorí dostávali placebo.

Výskumy tiež ukázali, že kolagénový hydrolyzát sa vstrebáva v črevách a hromadí sa v chrupavke, takže je viac ako odporúčaný pre osoby postihnuté ochoreniami kĺbov, ako je osteoartróza a iné artritické ochorenia.

V jednej štúdii skúmali, či denné užívanie kolagénu skutočne môže zabrániť lámaniu nechtov a zlepšiť ich rast… 24 účastníkov užívalo kolagén 24 týždňov, po ktorých nasledovala 4-týždňová prestávka, keď lekár hodnotil príznaky (lámanie, drsnosť a štiepenie nechtov). Vďaka hydrolyzovanému kolagénu sa rast nechtov zvýšil o 12 % a lámavosť sa znížila o 42 %.

Úžasné, však?

ŠTRUKTÚRA KOLAGÉNU

Dobre …

Ako už bolo spomenuté, ide o veľmi dôležitú bielkovinu, čo znamená, že kolagén je vlastne zložitá organická molekula zložená z menších jednotiek.

PEPTIDY A SYNTÉZA KOLAGÉNU

Vo fáze syntézy sa najprv spájajú najzákladnejšie častice alebo aminokyseliny, ktoré sa do tela dostávajú prostredníctvom rôznych potravín.

Sú to:

 • prolín,
 • glycín,
 • glutamín
  a
 • arginín.

Štruktúra kolagénuKolagénové peptidy tvoria všetky tieto častice dohromady, ktoré sa potom v treťom a poslednom kroku spoja a vytvoria konečný proteín – kolagén, ktorý je stavebným kameňom kolagénových vlákien.

To nás privádza k ďalšej dôležitej informácii, ktorá je kľúčová, ak chcete svojmu telu dodať to, čo skutočne potrebuje.

Rozmanité zloženie aminokyselín a rôzne sekvencie sú dôvodom, prečo bolo doteraz definovaných 28 rôznych typov kolagénu.

Ak si predstavíte, že jednotlivé aminokyseliny sú ako tehly rôznych tvarov a veľkostí, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať, rýchlo vám bude jasné, že existuje veľa rôznych verzií kolagénu, rovnako ako môžete z rôznych tehál stavať rôzne typy budov.

NEDOSTATOK KOLAGÉNU

Ako vôbec viete, či je príčinou vašich problémov nedostatok kolagénu?

Hoci nie je možné zmerať jeho obsah (napríklad krvným testom), existujú veľmi výpovedné znaky, že vaše telo trpí nedostatkom tohto kľúčového stavebného prvku:

Nedostatok kolagénu

 • vrásky a ovisnutá pokožka,
 • kruhy pod očami,
 • lámavé nechty a vlasy,
 • kŕče, oslabené svaly a bolesti kĺbov,
 • tráviace problémy spôsobené stenčením sliznice tráviaceho traktu,
 • znížený prietok krvi …

To však nie je všetko – uviedli sme len niekoľko najzrejmejších príkladov. Dôvodom č. 1 týchto príznakov je úbytok kolagénu. Ale ako sa to stane?

Príčin je samozrejme veľa, ale je len na vás, či ich budete riešiť, alebo úplne ignorovať.

Vo väčšine prípadov je zodpovednosť na vás, takže tu je návod, ako môžete prevziať kontrolu nad faktormi, ktoré môžu konkrétne prekaziť vaše plány.

ČO ZABÍJA KOLAGÉN?

Najčastejšími „zabijakmi kolagénu“ sú bezpochyby:
Vystavenie UV žiareniu

 • Vystavenie UV žiareniu bez primeranej ochrany (pretože UV žiarenie preniká do strednej vrstvy pokožky, kolagén sa rýchlejšie rozkladá, preto by mal byť krém s ochranným faktorom SPF nevyhnutnosťou aj v chladnejších mesiacoch roka).
 • Nedostatok vitamínu C a zinku (vitamín C v kombinácii so zinkom podporuje tvorbu kolagénu a bojuje proti poškodeniu UV žiarením).
 • Nedostatok spánku (spánok pre krásu nie je v žiadnom prípade mýtus – spánok je nevyhnutný pre regeneráciu pokožky, obnovu buniek a doplnenie kolagénu).
 • Konzumácia cukru (cukor urýchľuje rozpad molekúl elastínu a kolagénu – a nie, nie je len v koláčoch a čokoláde, je vo väčšine výrobkov, ktoré nájdete na pultoch, ale výrobcovia používajú iné, trochu komplikovanejšie termíny na etiketách).
 • Fajčenie (dlhodobo sa spája s vráskami na tvári a pomalým hojením rán – tento škodlivý zvyk znižuje syntézu kolagénu až o 20 %).
 • Nedostatok fyzickej aktivity (nedostatok pohybu spôsobuje, že telo produkuje menej kolagénu).
 • Stres (pokožka je náš najväčší orgán, preto je často jedným z prvých, ktoré sú počas stresu zasiahnuté – stresová reakcia organizmu vedie k zvýšenej produkcii voľných radikálov a poškodeniu DNA, čo urýchľuje starnutie pokožky).

Starnutie môžete spomaliť, ak zohľadníte vyššie uvedené faktory, ale niektoré z nich bohužiaľ nemôžete ovplyvniť:
Znečistenie ovzdušia

 • Vek (úbytok kolagénu v dôsledku starnutia sa nazýva vnútorné starnutie – nevyhnutný proces, pri ktorom sa elastín, kolagén a kyselina hyalurónová časom rozpadajú, čo spôsobuje, že pokožka stráca schopnosť zadržiavať vodu a stáva sa čoraz viac ochabnutou).
 • Znečistenie ovzdušia (vystavenie znečisteným časticiam vedie k tvorbe voľných radikálov, nedostatku antioxidantov a rozpadu kolagénu).
 • Menopauza (telo stráca 30 % kolagénu počas prvých 5 rokov po nástupe menopauzy a potom stráca približne 2 % ročne počas nasledujúcich 20 rokov).

Ako vidíte, dominujú tí, na ktorých máte priamy vplyv. Váš osud je vo vašich rukách, preto vám odporúčame, aby ste začali konať čo najskôr – nezabudnite, že hladina kolagénu sa začína znižovať od 25. roku života.

TYPY KOLAGÉNU

Každý typ kolagénu sa líši funkciou, usporiadaním molekúl a bunkových zložiek, ale všetky majú jednu spoločnú vlastnosť – kolagénové vlákna, ktoré fungujú ako podporné štruktúry a spájajú bunky, obsahujú aspoň jednu trojitú špirálu, o ktorých ani neviete, odkiaľ pochádzajú.

No – faktom je, že zo všetkých 28 druhov kolagénu niektoré vyčnievajú …

TIP 1

Kolagén typu 1 je najrozšírenejším typom kolagénu v tele, tvorí 90 % celkového množstva. Tento mimoriadne dôležitý stavebný prvok, ktorý sa nachádza v koži, šľachách, kostiach, cievach a spojivovom tkanive, zohráva kľúčovú úlohu v projekte „proti starnutiu“.

TIP 3

Samozrejme, vzhľad nie je všetko.

Hoci je ho v tele o niečo menej, stále je veľmi dôležitý, ak sa chcete cítiť skvele a mať dostatok energie. Rovnako ako kolagén typu 1 sa nachádza na podobných miestach, s tým rozdielom, že kolagén typu 3 je nevyhnutný najmä pre zdravie čriev.

O tom, ktoré látky môžu vstúpiť do krvného obehu a ktoré musia z tela odísť, rozhoduje stena čreva. Preto veríme, že chcete mať tento proces plne pod kontrolou, inak môžete mať problémy (aknóznu pleť, lišaje, zmeny nálad, únavu, problémy so sústredením atď.) spôsobené prítomnosťou nebezpečných toxínov.

A čo kolagén typu 5 a 10, ktoré sú tiež na zozname kľúčových kolagénov?

Typy kolagénu

No aj títo dvaja si získali miesto pre svoje skvelé vlastnosti.

TIP 5

Kolagén typu 5 je dôležitý pre expresívnu obnovu buniek.

Nachádza sa najmä v rohovke, ale najlepšie funguje spolu s kolagénom typu 1 a typu 3. Jeho hlavnou funkciou je posilňovať spojivové tkanivo, ale je mimoriadne účinný aj pri udržiavaní zdravia očí, bunkových membrán a iných tkanív.

TIP 10

Kolagén typu 10 je nevyhnutný pre zdravé chrupavky, neobmedzený pohyb a bezstarostné užívanie si športových aktivít.

Po týchto informáciách nasleduje logická otázka …

Keďže pravdepodobne nechcete rýchlo starnúť a mať ďalšie problémy spojené s nedostatkom kolagénu, určite vás zaujíma, čo môžete urobiť, aby ste tomu predišli.

Keďže hovoríme o bielkovine, zložitej organickej molekule, ktorá sa môže rozložiť, je dôležité tento chaotický proces čo najviac obmedziť.

KOLAGÉN V POTRAVINÁCH

Okrem spomalenia procesu odbúravania kolagénu môžu vaše rozhodnutia ovplyvniť aj to, koľko kolagénu dokáže vaše telo produkovať alebo syntetizovať.

Niektoré potraviny sú považované za super zdroje aminokyselín, ktoré sú považované za základné stavebné kamene kolagénu.

To znamená, že …

Ak je vaša strava vyvážená a pestrá, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa vám bude kolagén syntetizovať lepšie, ako keď je pustá, nevyvážená a jednotvárna.

Jednoducho preto, že bez správneho „materiálu“ telo jednoducho nie je schopné tvoriť kolagén, čo znamená, že rozdiel medzi „ponukou a dopytom“ je ešte väčší.

Preto vás vyzývame, aby ste si vyberali potraviny, ktoré vášmu telu dodajú základné stavebné prvky, ktoré potrebuje.

Kolagén v potravináchSú to:

 • kuracie mäso,
 • ryby,
 • vajcia,
 • citrusy,
 • bobuľové ovocie,
 • cesnak,
 • fazuľa,
 • kešu oriešky.

HYDROLYZOVANÝ KOLAGÉN

Pravdou je, že pre mladistvý vzhľad a skvelú náladu môžete sami urobiť krok dopredu.

K dispozícii je špeciálna forma kolagénu, vďaka ktorej je trikrát lepšie vstrebateľný ako kolagén z potravy.

Vieme, neuveriteľný, ale pravdivý údaj!

Ide o tzv. hydrolyzovaný kolagén získaný enzymatickými procesmi, ktorých výsledkom sú jednotky nazývané peptidy.

Hydrolyzovaný kolagén

Keďže peptidy sa môžu pochváliť formou, ktorá je ideálna na samoabsorpciu už v ranom štádiu, je samozrejmé, že účinok a konečný výsledok sú výrazne lepšie.

VÝŽIVOVÉ DOPLNKY S KOLAGÉNOM

A kde sa táto verzia kolagénu nachádza?

Nachádza sa výlučne vo vysoko kvalitných výživových doplnkoch.

Vzhľadom na záplavu rôznych produktov vám teraz prezradíme, na čo si treba dať pozor, než si zaobstaráte kolagénové doplnky.

S tým, že si vyberiete hydrolyzovaný kolagén je veľmi dôležité zvoliť komplexné riešenie.

PÔVOD KOLAGÉNU

Pripomíname, že kolagén pochádza z rôznych zdrojov, takže môžete nájsť:

 • rybí alebo morský kolagén,
  Pôvod kolagénu
 • hovädzí kolagén,
 • vaječný kolagén,
 • kurací kolagén
  a
 • syntetický kolagén.

RYBÍ ALEBO MORSKÝ KOLAGÉN

Rybí kolagén sa získava z kože, plutiev a kostí rýb, ale ryby nemusia byť jediným zdrojom morského kolagénu – často sa získava aj z mäkkýšov a medúz.

Skladá sa prevažne z kolagénu typu 1, čo však neznamená, že je menej účinný ako napríklad hovädzí kolagén, ktorý obsahuje kolagén typu 1 aj typu 3, pretože kolagén typu 1 sa nachádza takmer všade v tele, s výnimkou tkaniva chrupavky.

Okrem toho, že je hlavným nepriateľom viditeľných známok starnutia, kolagén typu 1 urýchľuje hojenie rán, pomáha regenerácii kostí a stabilizuje hladinu cukru v krvi, znižuje zápaly a vďaka vysokému obsahu antioxidantov posilňuje imunitný systém.

Morský kolagén

HOVÄDZÍ KOLAGÉN

Hovädzí kolagén sa vyrába varením hovädzích kostí, spojivového tkaniva, chrupaviek alebo kože (mňam!) – po vysušení a rozomletí na prášok nájdete na pultoch výrobky vo forme želatíny alebo hydrolyzovaného kolagénu.

Aj keď možno nie je chuťovo veľmi dobrý, hovädzí kolagén môže mať mnoho priaznivých účinkov na vaše zdravie: môže pomôcť zmierniť príznaky osteoartritídy, brzdiť starnutie, pomáhať tráveniu a zdraviu čriev, podporovať zdravie nechtov a vlasov, zlepšovať kvalitu spánku a predchádzať strate kostnej hmoty.

VAJEČNÝ KOLAGÉN

O niečo menej rozšírený, ale rovnako účinný je vegetariánsky kolagén na báze vaječných škrupín, ktorý sa môže pochváliť jedinečným prírodným zložením: obsahuje kolagén typu 1, typu 5 a typu 10, ako aj glukozamín, kyselinu hyalurónovú, elastín a keratín.

Telo ho rovnako dobre vstrebáva v hydrolyzovanej aj prírodnej forme, ale bioaktívny obsah kolagénu znamená, že na dosiahnutie výrazných účinkov sú potrebné výrazne nižšie dávky.

KURACÍ KOLAGÉN

Pravdepodobne vás zaujíma, ako môže kolagén získaný z kostí a kože kurčiat konečne zbaviť bolesti vaše kĺby …

Obsahuje chondroitín a glukozamín – dve zlúčeniny, ktoré pomáhajú obnovovať chrupavky. Ak ich hľadáte vo voľnom predaji, môžete si všimnúť, že ich cena je pomerne vysoká, ale našťastie existuje „priateľskejšie“ riešenie – kurací kolagén, ktorý sa považuje za prírodný zdroj týchto látok.

Nielenže zmierňuje bolesti kĺbov, ale posilňuje aj imunitný systém a zabraňuje autoimunitným zápalom, zlepšuje hydratáciu pokožky a podporuje zdravie črevnej sliznice, aby ste nedostali syndróm priepustného čreva, ktorý je jednou z hlavných príčin rôznych potravinových alergií, ochorení štítnej žľazy a autoimunitných porúch.

SYNTETICKÝ KOLAGÉN

Ide o kolagén umelo vyrobený fermentáciou kvasiniek a baktérií, ktorý má mnohé vlastnosti prírodného kolagénu a môže vyniknúť v procese regenerácie tkaniva.

Samotný zdroj kolagénu určuje, aký typ kolagénu do tela dostanete.

Spomedzi 28 typov sú najmä typy 1, 3, 5 a 10 kľúčové pre udržanie mladistvého vzhľadu, zdravia kĺbov a čriev a skvelého pocitu.

Dávajte si preto pozor, aby ste si vždy vybrali výrobok, ktorý neobsahuje kolagén získaný výlučne z jedného zdroja, pretože ten v zásade nepokrýva všetky štyri typy kolagénu.

Vitamín C

Naliehavo však potrebuje ďalšiu pomoc, aby ho telo dokázalo produkovať dostatok.

Tak ako je výstavba výrazne rýchlejšia, keď sa tím môže spoľahnúť na dodatočnú pomoc strojov, aj syntéza kolagénu je výrazne lepšia, keď sa telo môže spoľahnúť na pomoc dvoch prvkov. Ide o vitamín C a MSM.

VITAMÍN C

Vitamín C je ten, ktorý zohráva úlohu pri normálnom fungovaní:

MSM

 • kože,
 • kosti,
 • chrupavky
  a tiež
 • zubov a ďasien.

MSM

Podobný účinok má aj MSM alebo minerál krásy.

Je to organická síra a je jedným zo základných stavebných prvkov života. Síra je po vápniku a fosforu tretím najčastejšie sa vyskytujúcim minerálom v tele a zohráva dôležitú úlohu pri syntéze kolagénu.

KEDY UŽÍVAŤ KOLAGÉN?

Mnohí ľudia sa domnievajú, že účinky sú najvýraznejšie, keď sa výživový doplnok s kolagénom užíva nalačno, keď má telo najväčšiu silu rozkladať bielkoviny.

Pravda je takáto: pred alebo po raňajkách, uprostred dňa alebo večer …

Je to len na vás – užívajte kolagén vtedy, keď vám to najviac vyhovuje, len je dôležité naň nezabúdať. Ak ho raz zaradíte do svojho každodenného zoznamu úloh, ste na dobrej ceste k úspechu.

VEDĽAJŠIE ÚČINKY KOLAGÉNU

Vedľajšie účinky užívania kolagénu sú zanedbateľné, pretože ide o bielkovinu, ktorá je prirodzene prítomná vo vašom tele.

Ak však ignorujete pokyny výrobcu a v dobrej viere zvýšite odporúčanú dennú dávku, aby ste nahradili to, čo ste vynechali, môžu sa objaviť miernejšie vedľajšie účinky. Môžu sa vyskytnúť:

 • hnačka,
 • zlá chuť v ústach,
 • bolesť hlavy,
 • závraty,
 • nespavosť
  alebo
 • kožné vyrážky.

Ak ste však alergickí na ryby, kôrovce alebo vajcia, je potrebné venovať osobitnú pozornosť, pretože výživový doplnok môže obsahovať niektorý z týchto alergénov, preto si pred kúpou vždy skontrolujte etiketu výrobku.

Aký kolagén si vybrať

AKÝ KOLAGÉN SI VYBRAŤ?

Hydrolyzovaná forma, rôzne zdroje, vitamín C, MSM …

Na výber je toho veľa, a tak nie je divu, že mnohí ľudia sú dosť zmätení.

Priznávame, že pri hľadaní odpovede na otázku, ktorý kolagén je najlepší, sme čelili výzve a boli sme postavení pred fakt …

Keď sme si uvedomili, aký veľký vplyv má na vaše telo, chceli sme nájsť ideálne riešenie.

Samozrejme, v záplave produktov sme nenašli to, čo sme chceli, preto sme sa rozhodli vziať veci do vlastných rúk a navrhnúť riešenie, ktoré by spĺňalo všetky najvyššie štandardy.

Prajeme si len to najlepšie pre seba, svojich blízkych a samozrejme pre všetkých, ktorí nám dôverujú. Preto sme veľmi radi, že môžeme povedať, že konečne existuje riešenie – kolagén Golden Tree Premium Collagen Complex, ktorý v sebe spája všetko, čo vaše telo potrebuje.

Hovoríme o prémiovom výrobku obsahujúcom hydrolyzovaný kolagén v prášku pochádzajúci z troch rôznych zdrojov:

 • hydrolyzovaný RYBÍ kolagén,
 • hydrolyzovaný HOVÄDZÍ kolagén
  a
 • hydrolyzovaný VAJEČNÝ kolagén.

To znamená, že je to riešenie, ktoré uspokojí všetky potreby vášho tela a dodá mu kolagén typu 1, 3, 5 a 10.

No, to však nie je všetko!

Dovoľte nám pripomenúť, že hovoríme o mladistvom vzhľade a že v stávke je vaša pohoda, zdravie, energia a sebavedomie. Preto sme sa tejto oblasti venovali podrobne.

Okrem vitamínu C a MSM, ktoré sú nevyhnutné pre maximálnu tvorbu kolagénu v tele, naše riešenie obsahuje ďalšie dve zložky …

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

kyselina hyalurónová

Prvou je kyselina hyalurónová, o ktorej je známe, že zohráva dôležitú úlohu pri regulácii vody v tkanivách a pôsobí ako druh maziva – lubrikantu.

Asi nie je prekvapujúce, že ľudia, ktorí bojujú so suchou a vráskavou pokožkou, trpia nedostatkom tohto dôležitého prvku.

KREMÍK

Kremík

Golden Tree Premium Collagen Complex obsahuje aj oxid kremičitý – kremík, vďaka ktorému je celé zloženie dokonalé. Je to prvok, ktorý udržiava vaše kĺby podmazané, aby ste si maximálne užili každodenné aktivity.

RECENZIE UŽÍVATEĽOV PREMIUM COLLAGEN COMPLEX-A

5-zvezdic-150x20

Pred 3 rokmi ma ortopéd zaradil na čakaciu listinu na operáciu kolena. Termín operácie bol viac ako tri roky, preto som sa rozhodla kúpiť si váš kolagén. Pravidelne ho užívam už tri roky a stav môjho kolena sa zlepšil natoľko, že som zrušila operáciu. Keďže s užívaním kolagénu nemám žiadne problémy, som si istá, že ho budem užívať do konca života, pretože mi umožnil normálnu chôdzu a bicyklovanie.

Nataša U. [overený zákazník]

5-zvezdic-150x20

Kolagén používam už niekoľko rokov a som veľmi spokojná. Už nemám problémy s lámavými nechtami, moje vlasy sú kvalitné (hovorí moja kaderníčka😁), moja pleť vyzerá „mladšie“ ako v skutočnosti je(vo veku 47 rokov ma zvyčajne omladia o 5-8 rokov). Produkt som odporúčila aj svojim kolegyniam, ktoré sa tiež stali pravidelnými užívateľkami tohto produktu. Pomer cena/kvalita mi vyhovuje, ale snažím sa kupovať väčšie balenie (6 ks), pretože sa mi to viac oplatí, ako keby som si ho kúpila v menšom množstve.

Sára [overený zákazník]

5-zvezdic-150x20

Chutí skvele, rýchlo sa rozpúšťa vo vode, cítim sa lepšie a menej ma bolia svaly, kĺby a kosti, s radosťou si ho objednám znova. Odporúčam.

Barbara H. [overený zákazník]

5-zvezdic-150x20

Kolagénový prášok používam už takmer 3 mesiace a už teraz je viditeľné zlepšenie mojich nechtov a vlasov. Vrelo ho odporúčam všetkým. Ďakujem tímu Golden Tree!

Dora S. [overený zákazník]

Golden Tree Premium Collagen Complex

 

Je škoda strácať čas hľadaním kolagénu na kĺby a zdravie čriev alebo špeciálnych prípravkov na starostlivosť o pleť, keď existuje komplexné riešenie, ktoré plne uspokojí potreby vášho tela a poskytne vám vynikajúce výsledky v čo najkratšom čase.

A navyše nemáte čo stratiť.

Pretože v Golden Tree Premium Collagen Complex veríme na 100 %, sme pripravení vrátiť vám plnú sumu, ak neuvidíte požadované zmeny.

Tak skočte do nášho online obchodu čo najskôr a získajte svoj kolagén v prášku Golden Tree Premium Collagen Complex.

Nezabudnite – zásoby sú obmedzené!


Zdieľajte na sociálnych sieťach

O Michaelovi

Napísal Michael Geršič, spoluzakladateľ portálu Golden TREE o aktívnom a zdravom živote, ktorý mesačne navštívi viac ako 100 000 čitateľov.

Prečítajte si viac o autorovi
ODPORÚČAME
Výrobok, ktorý je použitý v blogu
Hydrolyzovaný kolagén v prášku.
So správnymi radami a informáciami to dokáže každý – aj vy!
Zadajte svoj email a získajte bezplatné tipy, ktoré pomohli už viac ako 10 000 Slovákom a Slovenkám.
Buďme priateľmi