🚚 Doprava zdarma nad 100 € | ✅ 100% záruka spokojnosti
Home / Tipy / 8 prírodných potravín, ktoré ukončia bolesti brucha a nadúvanie
 

8 prírodných potravín, ktoré ukončia bolesti brucha a nadúvanie

Odhadovaný čas čítania: 6 min
Dátum zverejnenia: 14/03/2022
8 prírodných potravín, ktoré ukončia bolesti brucha a nadúvanie

Ak vás rozčuľuje nafúknuté brucho, trápi vás pálenie záhy či bolesť hlavy, vetry vám robia problémy a tiež boľavé brucho alebo iný z tráviacich problémov …

… tak ste na správnom mieste!

Dnes vám prezradím, prečo sa u vás tieto príznaky vyskytujú a samozrejme, ako sa im môžete najrýchlejšie vyhnúť.

A pretože viem, ako nepríjemne sa cítite, keď sa niektorá z týchto vecí ohlási v tej najnevhodnejšej chvíli, napríklad keď ste v spoločnosti priateľov, na stretnutí alebo počas rozhovoru, som presvedčený, že si článok prečítate až do konca.

Na konci na vás čaká aj darček. Ale, pomaly. Poďme pekne poporiadku.

PROBLÉM NERIEŠTE NA MIESTE, KDE SA UKÁŽE, ALE NA MIESTE ODKIAĽ POCHÁDZA

bolesti brucha a nadúvanieKeď sa v našom živote vyskytnú nejaké problémy, väčšina z nás, ktorá ich chce čo najskôr vyriešiť, urobí klasickú chybu.

Namiesto toho, aby sme hľadali dôvody, prečo sa povedzme na koži objavili lišajníky, prečo nás bolia kĺby, prečo nám chýba energia atď., sústredíme sa len na „konečný výsledok“.

To znamená, že ak sa na koži objaví lišajník, čo urobíme?

Väčšinou vec riešime rôznymi krémami. Bolesť kĺbov prekonávame tabletkami alebo rôznymi dlahami.

A ak nám chýba energia? Rýchlo si dáme kávu alebo energetický nápoj a vec je vyriešená.

No ruku na srdce, takéto riešenia sú úplne nesprávne!

Prečo?

Vzhľadom na to, že chcete prekonať nepríjemnú situáciu, nestačí len vyliečiť príznaky, pretože v tomto prípade sa bolesť, svrbenie a opuch veľmi rýchlo znova objavia.

A vec je úplne rovnaká, aj keď hovoríme o nepríjemných vetroch, nafúknutom bruchu, zápche, brušných kŕčoch, bolesti žalúdka a pod.

KEĎ SA BOLESTI BRUCHA OBJAVIA V NESPRÁVNEJ CHVÍLI, MÔŽU ZNIČIŤ AJ VÁŠ MILOSTNÝ ŽIVOT

Určite si neželáte, prvých pár dní si vôbec nevšimnete žiadne problémy, no potom zrazu, v tú najnevhodnejšiu chvíľu, keď ste napríklad na párty, ste v spoločnosti priateľa alebo priateľky, ktorý sa vám páči alebo keď ste na cestách, pocítite, že sa príbeh opakuje.

Riešením nie je riešiť tráviace problémy čajom, nápojom či tabletkou.

Črevná flóraNie!

Je potrebné nájsť príčinu, prečo sa vám to stáva a problém riešiť pri samom zdroji.

A ako to urobiť? Krok za krokom.

Najprv vás musím upozorniť, že dôvod všetkých týchto nepríjemných pocitov leží vo vašich črevách.

Črevná flóra je tá, od ktorej závisí veľa vecí. Okrem iného, ​​ako sa cítite, koľko máte energie, ako dobre prijímate živiny, aká úspešná bude vaša premena, aký silný je váš imunitný systém atď.

A od čoho to všetko závisí?

Od baktérií vo vašich črevách. Správne!

HOCI SÚ TAKÉ MALÉ, ŽE SI ICH NEVŠIMNETE, OD NICH ZÁVISÍ VAŠA BUDÚCNOSŤ

Nie sme všetky zléSkôr, ako vyskočíte zo stoličky, vám musím povedať, že vo vašom tráviacom trakte sú miliardy baktérií, ktoré približne vážia 3 kilogramy, čo je úplne normálne.

Je tiež známe, že ich je 10-krát viac ako všetkých ostatných buniek vo vašom tele.

Sú to organizmy, ktoré majú za úlohu, aby procesy vo vašom čreve prebiehali tak, ako majú.

No, kľúčový je pomer medzi dobrými a zlými baktériami. Správne, pre vaše blaho potrebujeme oboje.

AK SA VZŤAH PRERUŠÍ, NASTANE REVOLÚCIA ALEBO KATASTROFA

No pokiaľ si zachováme správnu rovnováhu baktérií, všetko to pripomína skutočné spolužitie. Rovnako ako v domácom jazierku, kde sa nachádzajú riasy, ryby a iné živé organizmy.

Ak však vplyvom rôznych faktorov riasy v jazierku prerastú, nasleduje totálna katastrofa. Kvôli neúmernému rozmiestneniu sa ostatné tvory oveľa ťažšie pohybujú, nedostávajú dostatok živín a jednoducho začnú umierať.

A presne to sa deje aj vo vašich črevách. Ak nesprávnym životným štýlom dovolíte zlým baktériám, aby sa premnožili a obsadili vaše črevá, konečné výsledky sú presne také, o ktorých sme dnes hovorili:

 • nafúknuté brucho,
 • vetry,
 • pálenie záhy,
 • zápcha,
 • kŕče,
 • bolesť v hornej časti brucha,
 • pokles imunitného systému atď.

To posledné sa mi zdá byť vo všeobecnosti ešte najdôležitejšie, keďže predstavuje štít tela a bráni nám, aby sme boli neprestajne bez energie, prechladení a necítili sa tak, ako si zaslúžime.

No a teraz prichádza otázka, ktorá vám už určite vŕta v hlave.

KEĎ ICH VYPUSTÍME Z „OHRADY“, PREBERÚ KONTROLU

Ako vôbec vytvoríme ideálne podmienky na expresné rozmnožovanie zlých baktérií?

Turbo pohon pre rast zlých baktérií vo vašom čreve sú:

 • jednoduché cukry,
 • umelé sladidlá,
 • stres a hnev,
 • nedostatok aktivity,
 • alkohol,
 • užívanie antibiotík atď.

Spoločným menovateľom vyššie uvedených faktorov je moderný životný štýl. Teda aspoň u väčšiny jednotlivcov je tomu tak. A vzhľadom na to, že pri výrobe potravín sa pridáva množstvo látok (cukor, umelé sladidlá, konzervanty,…), za cenu zisku korporácie, je veľmi ťažké vyhnúť sa týmto nástrahám.

V praxi majú zlé baktérie viac spojencov, než si vôbec dokážeme predstaviť.

Ale pozor!

Vec nie je taká katastrofálna, ako sa na prvý pohľad zdá. Je úplne normálne dopriať si obľúbené jedlá, zjesť niečo sladké, vypiť pohár vína a je jasné, že prídu chvíle, keď ste v strese a nemáte práve najlepšiu náladu. Je tiež vysoká pravdepodobnosť, že sa v živote stretnete aj s antibiotikami.

Prečo to zdôrazňujem?

NEMUSÍTE ŽIŤ VO VÄZENÍ, ABY STE PREVZALI KONTROLU NAD NEPRÍJEMNÝMI PRÍZNAKMI

Hlavne preto, že nevidím riešenie v úplnom sa odrieknutiu prehreškom, alkoholu a zábave. Sú to totiž úplne bežné situácie, ktoré nás v živote stretávajú.

Namiesto toho navrhujem oveľa priateľskejšie a efektívnejšie riešenie.
Pamätáte si, že určitou praxou môžete vytvoriť podmienky pre rýchlejšie rozmnožovanie zlých baktérií?

No aj podiel tých dobrých viete veľmi rýchlo ovplyvniť.

K úspechu v čo najkratšom čase vám veľmi pomôžu probiotiká. Ide o živé organizmy, ktoré majú pozitívny vplyv na vaše črevá či pomer dobrých a zlých baktérií.

KĽUD, POMOC PRICHÁDZA

Kľud, pomoc prichádzaMôžete si ju predstaviť ako obrovskú rotu vojakov, ktorí sa ponáhľajú na pomoc svojim kolegom, keď sa ocitnú v bezvýchodiskovej situácii, v tomto prípade dobrých baktérií vo vašom tráviacom trakte.

Do tela ich dostanete pomocou potravín ako kapusta, reďkovky, zelená listová zelenina, bobuľové ovocie, avokádo a pod., ktoré samy o sebe tieto živé organizmy obsahujú.

Medzi tie obľúbenejšie výrobky, ktoré sa preslávili obsahom probiotík patria aj mliečne výrobky ako probiotické jogurty a kefíry, o ktorých som hovoril v jednom z predchádzajúcich príspevkov.

Na tomto mieste vás však musím upozorniť na ďalšiu vlastnosť.

Faktom je, že probiotiká, vzhľadom na to, že sú to živé organizmy, sa na ceste na požadované miesto stretávajú s mnohými prekážkami (žlč, žalúdočná kyselina,…), ktoré ich môžu poriadne rozriediť alebo zničiť.

A ak ide o menší „spor“ vo vnútri tela či miernejšie bolesti brucha či iné tráviace problémy, aj napriek malému počtu sú prežité organizmy v pomoc.

KEĎ VÁM NEZOSTÁVA NIČ INÉ AKO ÚTOK VŠETKÝMI SILAMI

Ak sa však zlé baktérie už rozrástli, malá rota vojakov či nízky počet probiotík vám na vyriešenie problému, ktorý vás zaťažuje, stačiť nebudú.

Samozrejme, tiež nemá zmysel jesť neobmedzené množstvo potravín, ktoré obsahujú probiotiká, len aby ste vyriešili tráviace problémy, pretože do tela môžete vniesť aj obrovské množstvo kalórií, ktoré by sa pri chudnutí negatívne prejavili na vašej postave.

CELKOVÝ PRÍSTUP, CELKOVÉ RIEŠENIE

Aby sme sa vyhli tomuto problému, čo znamená, že by ste napriek dostatočnému množstvu probiotík nekazili kalorický príjem a zároveň regulovali črevnú flóru a vyhli sa tak bolestiam brucha a iným nepríjemným situáciám, spolu s tímom odborníkov, na základe 194 štúdií, sme navrhli unikátne riešenie.

Navrhli sme špeciálny probiotický komplex, ktorý je považovaný za jeden z najúčinnejších riešení na trhu, pokiaľ ide o zdravú črevnú flóru.

Na rozdiel od iných priemerných výrobkov Golden Tree Complete Biotics obsahuje úžasných 20 super kmeňov kombinovaných až do 20 miliárd probiotických kultúr v jednej kapsule.

To znamená, že bez zbytočnej námahy a na úkor jednoduchého ranného zvyku dokážete vyriešiť tráviace problémy a žiť život ako sa patrí.

KEĎ SÚ BOLESŤ BRUCHA A TRÁVIACE PROBLÉMY LEN BLEDOU SPOMIENKOU

Už žiadne bolesti brucha, malátnosť, nepríjemné situácie a premeškané chvíle.

Len si predstavte, ako skvele sa cítite, keď sa ráno zobudíte vyspatí a oddýchnutí, počas dňa máte dostatok energie, nebolí vás žalúdok a nemáte ani iné tráviace problémy a vaše telo absorbuje všetky dostupné živiny.

Verte mi, rozdiel je evidentný. Ak by ste však mali nejaké otázky, napíšte ich do komentárov nižšie alebo mi ich pošlite na môj email [email protected] a rád vám odpoviem.


Zdieľajte na sociálnych sieťach

O Michaelovi

Napísal Michael Geršič, spoluzakladateľ portálu Golden TREE o aktívnom a zdravom živote, ktorý mesačne navštívi viac ako 100 000 čitateľov.

Prečítajte si viac o autorovi
ODPORÚČAME
Výrobok, ktorý je použitý v blogu
Baktérie mliečneho kvasenia.
So správnymi radami a informáciami to dokáže každý – aj vy!
Zadajte svoj email a získajte bezplatné tipy, ktoré pomohli už viac ako 10 000 Slovákom a Slovenkám.
Buďme priateľmi